Apple, özerk araç test filosunu genişletti, Bloomberg’e göre , geçtiğimiz yıl California DMV’ye kayıtlı sadece üç arabadan şu an toplam 27 araç atladı.

Filo, tamamıyla otonom otomobil teknolojisinde çalışan herkes için popüler bir seçenek olan Lexus RX450h SUV’larından oluşuyor, çünkü o gemide bulunanları tamamlayıcı hale getirmek ve test için hazır olmak için satış sonrası sensörler ile oldukça kolay bir şekilde yenilenebilir. Raporda, Apple filosuna geçen yılın Temmuz ayından bu yana yeni araç eklediğini bildirdi.

Apple’ın, AV geliştirme konusundaki çabaları, daha önceki raporlara, makine öğrenim dergilerinde yayınlanan kağıtlara ve diğer sinyallere göre öncelikle yazılım ve makine öğrenmesine odaklanmıştır. Apple’ın donanımını gördüğü gözlemciler, Cupertino Merkezindeki California yollarındaki kamusal alanda test ediliyor; Apple’ın araçlarının üstünde kullandığı dizinin sadece sensörleri değil, aynı zamanda bilgisayar donanımı da olduğunu ileri sürüyor.

Bunun Apple’ın nihai olarak nihai taşımayı düşündüğü şeyin mevcut otomobiller için bir satış sonrası modifikasyon olduğunu öne sürüp düşünmeyeceği henüz belli değil ancak çabalarından bazılarını geriye döndürmeye ilişkin daha önceki raporlar ve Tim Cook’un kendi önceki ifadeleri bunun öncelikli olarak sistemlere odaklandığını gösteriyor araçlardan daha fazla.

Bir önceki yazımız olan Snapchat'e Veda Zamanı Geldi başlıklı makalemizde snapchat indir, snapchat kapanıyor ve Snapchat'e Veda Zamanı Geldi hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here