Bir habere göre Bloomberg makalesinde , Apple bu yıl için üç yeni Mac modellerinde çalışmamasına olabilir. Üçü de, güvenliği artırmak için bir ARM işlemcisine sahip olabilirler. Apple, ARM yongasetlerini tamamen değiştirmiyor. Her Mac’de hala bir Intel CPU, ancak ikinci bir ARM işlemcisi olacak.

Şu an MacBook Pro’da T1 yongalı, iMac Pro ise T2 yonga barındırıyor. MacBook Pro’da, ARM işlemci, Touch ID sensörünü ve Touch Bar’ı yönetir.

Bu şekilde, parmak iziniz asla dizüstü bilgisayarınızın SSD sürücüsünde saklanmaz – T1 güvenli bölgede kalır. Intel CPU sadece bir parmak izi onaylandığında olumlu bir yanıt alır.

IMac Pro, bir adım daha ileri gidiyor ve birçok ayrık denetleyiciyi değiştirmek için T2’yi kullanıyor. T2 stereo hoparlörlerinizi, dahili mikrofonunuzu, fanlar, kamera ve dahili belleği kontrol eder. İşlemci, verileri gerçek zamanlı olarak şifreleyebilir. Ve cihazı açtığınızda, T2 ilk olarak Intel CPU’ya teslim etmeden önce sistemin bütünlüğünü doğrular.

Apple’ın hala yeni bir Mac Pro üzerinde çalışmakta olduğunu herkes biliyor . Ve bu üst seviye masaüstü makinede bir ARM işlemciyi dahil etmek mantıklı olacaktır. Ancak firma, tüm işlemci boyunca ARM işlemcilerini kullanmak istiyor gibi görünüyor.

Bloomberg, iki dizüstü bilgisayar modelinin bu yıl bir ARM işlemci alacağını düşünüyor. Güncellenmiş bir 12 inç retina MacBook ve yeni bir MacBook Air olabilir mi? MacBook Air’in tekrar güncelleneceğini hala belli değil ancak Apple’ın serisinde başka bir potansiyel dizüstü bilgisayar görmüyorum. Her durumda, ARM işlemcilerine sahip yeni Mac modelleri, kötü amaçlı yazılımlara ve fidye yazılımlarına karşı daha dayanıklı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Sosyal Medyadan Para Kazanma Yöntemleri başlıklı makalemizde sosyal medya pazarlaması, Sosyal Medyadan Para Kazanma Yöntemleri ve sosyal medyadan para kazanmak hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here