Kadın ve erkek ilişkileri denildiğinde hepimizin aklına ilk gelen kavramlardan birisi de cinselliktir. İlişkinin sürdürülebilmesi ve temellerinin sağlam olması için çiftin cinsel açıdan birbirine uyumlu olması oldukça önemlidir. Günümüzde ilişkilerin ve hatat evliliklerin bu sebep ile bittiği düşünüldüğünde bu konunun neden bu kadar önemli olduğunu kolaylıkla anlayabilirsiniz. İzmir ilinde yaşıyorsanız, partneriniz ile ilgili herhangi bir sorun yaşıyorsanız ve cinsellikten doğan bu sorunu bir an önce çözmeye kararlıysanız, cinsel terapi seanslarına katılabilir ve bu konuda hızlıca bir aksiyon alabilirsiniz. Cinsellik pek farklı unsurun bir araya gelmesi ile şekillenmektedir. Bu eylem sırasında pek farklı sorunla karşılaşmak mümkündür. Hem erkeğin hem de kadından kaynaklanan nedenler ile ilişkinin başarısız olması mümkün. Böyle bir durumda ilişkinin genelde üstü kapatılırken, bu sorunu kökünden çözmeye çalışmak ilişki için atılması gereken mantıklı adımlardan birisi olarak değerlendirilebilir. Cinsel terapi seansları da bu noktada ortaya çıkan konulardan bir tanesi. İzmir ilinde İzmir cinsel terapi hizmeti almak isteyen kişiler kliniğimize gelerek bu konuda randevu ile detaylı bilgi ve eğitim alma şansına sahip olabilir. Bu alınması gereken bir tedavidir.

 

İlişki Sırasında Ne Gibi Sorunlar Yaşanabilir?

Cinsel ilişkiler konusunda yaşanan en önemli sorun hiç kuşkusuz ki erken boşalma olarak nitelendirilir. Erken boşalma önemli bir sorun olmakla beraber, pek çok erkek bu sorunu yaşar ve bu da ilişkinin oldukça sıkıntıya girmesine sebebiyet verir. İlişkinin başarısız olması söz konusu olduğu gibi erkeğin kendini yetersiz hissetmesi de görülebilecek sorunlar arasındadır. Böyle bir sorun ile karşılaşıldığında çiftlerin birbirine destek olmaları ve gerekirse terapi almaları gerekmektedir.

İzmir cinsel terapist olarak çalışan uzmanlarımız bu konuda son derece deneyimli kişiler olmak üzere mevcut sorunu yok etmek için ellerinden geleni yapan kimselerdir. Psikolog ve hekimler olarak hizmet veren hekimlerimiz düzenli seanslarla partneriniz ve sizde yer alan sorunu anlayabilir ve bunu çözmek için çalışmalara başlayabilirler. Bu konuda destek almak istiyorsanız, siz de harekete geçmeli ve bizimle iletişim kurmalısınız.

Aile danışmanlığı ve Cinsel terapi alanında yetkin olan Psikolog M. Berk KARAOĞLU gerek İzmir- Alsancak’ta ki danışmanlık merkezinde gerekse Online Terapi ile şehir dışı ve yurtdışındaki kişilere yönelik psikolojik destek vermektedir. Randevu ve bilgi için 02324222628 veya 05325074940 no lu telefondan destek alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Vajinismus İzmir başlıklı makalemizde izmir vajinismus tedavisi, tavsiye ediyorum vajinismus ve vajinismus izmir hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here