Teknolojinin gelişmesiyle birlikte yaygınlık kazanan LED tabela, özellikle reklam sektöründe yeni bir çağın başlamasına yol açmıştır. Geliştirilen ışıklı ve renkli sistemli tabelalar neticesinde pek çok ürün ve hizmetin kitlelere ulaştırılması mümkündür. Elbette bu durumu gerçeğe dönüştürürken pazarlanan mal ve hizmetin kalitesi de önem arz eder. Eğer söz konusu ürün kalitesi epey yüksek ise LED teknolojisine sahip tabela ile alınacak verim de bir o kadar fazla olur. Bir nevi gelişmiş bir tabela, başarı potansiyeli yüksek olan bir markanın kendi yolunda daha emin adımlar atmasını sağlar. Ancak yine de yeni pazarlanan bir ürünün tanıtımı açısından da tabela sistemlerinin yeri epey fazladır.

LED tabela nedir?

Öncelikle bu soruyu cevaplamadan önce LED teknolojisini iyi bilmek gerekir. LED, açılım olarak ışık yayan diyot anlamına gelir. Diyot temelli, yarı iletken bir elektronik devre olarak da adlandırılan sistem içerisinde parlak ışık yayımı yapılır. Bu sistemin tabela haline gelişi ise elbette LED tabela olgusunu ortaya çıkartır.

Hem yakından hem de uzaktan kolayca okunabilen yazıların dahi oluşturulmasını sağlayan teknoloji, ayrıca enerji tasarrufu yapmayı da sağlar. Normal ışığa oranla çok daha düşük elektrik tüketen LED, böylelikle gün boyut açık kalan tabela nedeniyle yüksek elektrik faturaları ile karşılaşmanızı da önler. Ayrıca LED tabela ile uzun ömürlü bir kullanıcı deneyimi söz konusudur.

LED tabela kullanım alanları

Günümüzde pek çok noktada kullanılabilen LED tabelalar, kullanım alanlarına göre farklılık gösterebilir. Örneğin müşteri kitlenize göre seçebileceğiniz ve onların daha fazla dikkatlerini çekmeyi başaracağınız renkleri tercih etmeniz, çok daha yararınıza olur. Aynı şekilde gözü almayan ve rahatsızlık uyandırmayan ışık ayarları neticesinde de olumsuz bir izlenim yaratmayı engelleyebilirsiniz.

LED tabela kullanım alanları içerisinde çeşitli butik ya da mal satışı gerçekleştiren küçük dükkanlar bulunabildiği gibi daha büyük çaplı hizmet veren mağazalar da yer alır. Gün içerisinde mağazanın önünde geçen kişilerin dikkatlerini çeken tabela, rakipler arasında sizin ön planda bulunmanızı sağlar. Müşterinin ilk önce size uğramasını dahi sağlayabilen LED tabela , ayrıca mağazaların yanı sıra binaların üst katlarında bulunan çeşitli kuaför ya da benzeri dükkanlar açısından da kullanılabilir.

Led Tabela Malzemeleri Nelerdir?

Led tabela üretiminin en önemli parçalarından biri olan panel p10 panel olmakla birlikte kullanılan panelin kalitesi çok önemlidir. Bu nedenle led tabela üretimine başlamadan önce p10 panel kalitesini çok iyi araştırmak gerekmektedir. P10 panele veya tabela malzemesi ne ihtiyaçınız olduğunda firmamızı arayabilir ve kaliteli p10 panel siparişi verebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kağıthane Nakliyat başlıklı makalemizde evdev eve taşımacılık nakliyat firmaları, kağıthane ve kağıthane evden eve nakliyat hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here