Psikolojik hastalıklar, oldukça önemli hastalıklar. Fiziksel etkilere de yol açabilen psikolojik rahatsızlıklar, stresin artması ile beraber dünyada çok daha fazla görülüyor. Türkiye’de de birçok psikolojik rahatsızlığın olduğunu söylemek mümkün. Kadınlar arasında sıklıkla yaşanan ve çözümü oldukça sancılı olan bir diğer hastalık da vajinismus. Oldukça sıkıntılı, hem kadın; hem de erkek açısından oldukça can sıkıcı olan bu hastalık yalnızca cinsel terapi ile çözülebiliyor ve kendi kendine düzelmesi de son derece zor. Kliniğimiz İzmir’de faaliyet gösteriyor ve İzmir vajinismus tedavisi vererek hastalarımızı en kısa sürede bu sorundan kurtarmayı amaçlıyoruz. Çok farklı sebeplerle çiftlerde cinselliğe karşı bir tepki gelişebilir. Bu tepki sebebi ile çiftlerin cinsel ilişki sırasında başarısız olması sonucu doğabilir. Kulağa her ne kadar tuhaf gelse de her iki kadından birisi ülkemizde vajinismus ile boğuşuyor ve bu oldukça sık görülen bir hastalık olarak biliniyor. Bu sorunu çözmek için ise yapılması gerekenler arasında bu konuda destek almak gerekiyor.

 

Vajinismus Hastalarına Öneriler

Vajinismus İzmir’de ön plana çıkan ve statü fark etmeksizin birçok kişinin maruz kaldığı sorunlardan birisi olan bu hastalık, asla hafife alınmamalıdır. Birçok evliliğin bitmesinin temelinde cinsel problemler olduğu düşünülmektedir. Kadının kendini yetersiz hissetmesine neden olan ve psikolojik açıdan zor bir duruma sokan bu hastalık bir an önce çözüme kavuşması gereken hastalıklar arasındadır. Bu sebepten ötürü ülke çapında cinsel terapiler veren klinikler ve vajinismus tedavisi veren yerler açılmıştır. İşini iyi yapan ve referansları sağlam bir klinik ile çalışarak kısa bir süre içerisinde bu sorunu aşmak mümkündür.

Vajinismus hastaları bahsedilen terapi seanslarına çift olarak katılmalı, bu hastalığı beraber olarak atlatmaya çalışmalıdırlar. Eşlerin birbirine destek olması, hastalıkla mücadele sırasında çok önemli unsurlar arasında yer almaktadır. Siz de bu sorunu çözebileceğinize inanmalısınız. Cinsel terapi seanslarına düzenli olarak katılıp uzmanın bu konudaki önerilerini dinleyerek bu sorunu aşmanız ve sağlıklı bir cinsel hayata kavuşmanız mümkündür. Bir an önce harekete geçebilir, bizi arayabilir ve bu konuda hizmet talep edebilirsiniz.

Aile danışmanlığı ve Cinsel terapi alanında yetkin olan Psikolog M. Berk KARAOĞLU gerek İzmir- Alsancak’ta ki danışmanlık merkezinde gerekse Online Terapi ile şehir dışı ve yurtdışındaki kişilere yönelik psikolojik destek vermektedir. Randevu ve bilgi için 02324222628 veya 05325074940 no lu telefondan destek alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here